Vaping w reklamach e-papierosów ”może zachęcać do palenia tytoniu”

 • Ochrona leków Medicare. Aby dowiedzieć się o ubezpieczeniu Medicare dla narkotyków, zobacz te artykuły na temat planów leków na receptę Medicare, kuponów narkotykowych i Medicare oraz na liście leków Medicare.
 • Oszczędzaj pieniądze. Zbadaj ten artykuł, aby uzyskać wskazówki dotyczące oszczędzania pieniędzy na receptach.
 • Informacje o napadach. Aby uzyskać więcej informacji na temat napadów, zobacz naszą listę artykułów padaczki.

Zastrzeżenie: Wiadomości medyczne dzisiaj dołożyło wszelkich starań, aby wszystkie informacje są poprawne, kompleksowe i aktualne. Jednak ten artykuł nie powinien być wykorzystywany jako substytut wiedzy i wiedzy specjalistycznej licencjonowanego pracownika służby zdrowia. Zawsze powinieneś skonsultować się z lekarzem lub innym pracownikiem służby zdrowia przed przyjmowaniem jakichkolwiek leków. Informacje o leku zawarte w niniejszym dokumencie mogą ulec zmianie i nie mają na celu pokrycia wszystkich możliwych zastosowań, kierunków, środków ostrożności, ostrzeżeń, interakcji leku, reakcji alergicznych lub działań niepożądanych. Brak ostrzeżeń lub innych informacji dla danego leku nie wskazuje, że kombinacja leku lub leku jest bezpieczna, skuteczna lub odpowiednia dla wszystkich pacjentów lub wszystkich konkretnych zastosowań.

 • Neurologia/ neuronauka
 • apteka/farmaceuta

Vaping w reklamach e-papierosów „może zachęcać do palenia tytoniu”

dla wielu obecnych palaczy-a nawet byłych palaczy-widząc, jak inni nadciągający papierosa może utrudnić oparcie oświetlenia. Według nowego badania reklamy elektronicznych papierosów mogą wywołać taki sam efekt; Mogą zachęcić obecnych i byłych palaczy tytoniu do sięgania do konwencjonalnego papierosa.

Opublikowane w czasopiśmie Health Communication, badanie ujawnia, że ​​codzienni palacze, którzy byli świadkami używania e-papierosów lub wapowania w reklamach telewizyjnych, byli więcej prawdopodobnie pragną papierosa niż zwykli palacze, którzy nie oglądali reklam. Byli palacze, którzy widzieli reklamy, zgłosili zmniejszoną zdolność powstrzymania się od palenia tytoniu.

Autorzy badań Erin K. Maloney, dr, dr Joseph N. Cappella z Annenberg School for Communication na University of Pennsylvania w Filadelfii, twierdzą, że ich ustalenia są ważne, biorąc pod uwagę kwotę pieniędzy wydanych na pieniądze Reklama e-papierosów.

W ubiegłym roku badanie opublikowane w American Journal of Preventive Medicine ujawniło, że we wszystkich kanałach medialnych wydatki reklamowe e-papierosów w USA prawie potroiły się w latach 2011–2012, z 6,4 mln USD do 18,3 mln USD oraz Oczekuje się, że wydatki znacznie wzrosną w nadchodzących latach.

„Biorąc pod uwagę wyrafinowanie marketingu papierosów w przeszłości i wykładniczy wzrost dolarów reklamowych przydzielonych promocji e-papierosów w ubiegłym roku”, mówi autorzy, „należy się spodziewać, że reklamy tych produktów Utworzone przez duże firmy tytoniowe zmaksymalizują wskazówki dotyczące palenia w swoich reklamach, a jeśli nie są uregulowane, osoby będą narażone na znacznie więcej reklam e-papierosów na co dzień. ”

Reklamy e-papierosy ”mogą zwiększyć zachowania palenia, podważać wysiłki abstynencji”

Aby osiągnąć swoje ustalenia, Maloney i Cappella zapisali 884 uczestników do swoich badań: 301 palaczy dziennie, 211 palaczy sporadycznych i 311 byłych palaczy.

Na początku badania uczestnicy wzięli udział w standardowym teście, który oceniał ich potrzebę palenia konwencjonalnych papierosów.

Zespół następnie zrandawił uczestników do jednej z trzech grup. Pierwsza grupa była zobowiązana do oglądania reklam telewizyjnych e-papierosów, które zawierały wizualne wskazówki-takie jak osoba trzymająca lub wdychającą e-papierosę-podczas gdy druga grupa oglądała reklamy e-papierosy bez wizualnych wskazówek. Trzecia grupa nie oglądała reklam e-papierosów. Zamiast tego poproszono ich o odpowiedź na niepowiązane pytania medialne.

Chęć uczestników do palenia konwencjonalnych papierosów została ponownie zmierzona poprzez zakończenie tego samego standardowego testu wykonanego na początku.

Naukowcy stwierdzili, że chęć palenia tytoniu była znacznie wyższa wśród codziennych palaczy, którzy oglądali reklamy e-papierosów zawierające wskazówki wizualne. Ponadto 35% codziennych palaczy, którzy oglądali reklamy z wizualnymi wskazówkami, paliło konwencjonalny papieros podczas eksperymentu, w porównaniu z 22% codziennych palaczy, którzy oglądali reklamy bez wskazówek wizualnych oraz 23% codziennych palaczy, którzy nie oglądali reklam e-papierosów.

Co więcej, byli palacze, którzy oglądali reklamy e-papierosów z wizualnymi wskazówkami, zgłosili niższe zamiary powstrzymania się od palenia papierosów tytoniowych, w porównaniu z tymi, którzy oglądali reklamy e-papierosów bez wizualnych wskazówek i byłych palaczy, którzy tego nie zrobili Oglądaj reklamy e-papierosów. Według zespołu, według zespołu,

Nie zidentyfikowano istotnych różnic w paleniu palenia tytoniu wśród palaczy przerywanych w trzech grupach.

Maloney i Cappella wyjaśniają swoje ustalenia w poniższym filmie:

Komentując ich wyniki, naukowcy twierdzą:

„Te dane sugerują, że wizualne przedstawienia dotyczące wizualnych Wapowanie w reklamach e-papierosów zwiększa codzienne pragnienie palaczy do palenia papierosów i może prowadzić do bardziej faktycznych zachowań związanych z paleniem. Dla byłych palaczy te wskazówki w reklamie mogą podważyć wysiłek abstynencji. ”

dr Teresa Thompson z University of Dayton, OH, i redaktor ds. Komunikacji zdrowotnej, mówi, że ustalenia zespołu wskazują, że nie tylko to nie tylko to, że to nie tylko Potencjalne skutki zdrowotne samego wykorzystania e-papierosów, które jest przyczyną niepokoju.

„Współprawia między paleniem tytoniu a reprezentacjami mediów wersji„ E ”badanych w tym badaniu wyjaśnia, że ​​przedstawienie działań, które wyglądają jak palenie, ma wpływ na widzów, którzy palą lub palili”, ” ona dodaje.

W grudniu 2014 r. News Medical News poinformował dziś o recenzji Cochrane, co sugeruje, że e-papierosy są tak samo „równie skuteczne”, jak plamy nikotyny, aby pomóc palaczom odejść.

 • Zdrowie publiczne
 • Alkohol/uzależnienie/nielegalne narkotyki
 • Psychologia/psychiatria
 • Palenie/rzucenie palenia

wegetariańskie i wegańskie źródła B-12

Uwzględniamy produkty, które naszym zdaniem są przydatne dla naszych czytelników. Jeśli kupujesz linki na tej stronie, możemy zdobyć małą prowizję. Oto nasz proces.

Witamina B-12 odgrywa istotną rolę w zdrowiu danej osoby. Brak witaminy B-12 w diecie danej osoby może negatywnie wpłynąć na ich zdrowie fizyczne i psychiczne.

wegetarianie i weganie muszą zachować szczególną ostrożność, aby spożywać wystarczającą ilość witaminy B-12, ponieważ występuje głównie w mięsie, jajka i produkty mleczne. Dlatego bardziej prawdopodobne jest, że wegański lub wegetarianin rozwinę niedobór witaminy B-12.

W tym artykule przyglądamy się, ile witaminy B-12 jest wymagana i wymieniono dobre źródła wegetariańskie i wegańskie.

Lista pokarmów B-12 dla wegetarian

Dla wegetarian, którzy chcą zwiększyć spożycie witaminy B12, istnieje wiele opcji. Niektóre dobre wybory dla B-12 obejmują:

 • Jogurt
 • Mleko o niskiej zawartości tłuszczu
 • Ufortufikowane mleko roślinne
 • Ser
 • Jajka
 • Wzmocnione zboża
 • Drożdże odżywcze

Podczas gdy wodorosty, glony i niektóre grzyby zawierają małe Ilość witaminy B-12, potrzebne są dalsze badania w celu oceny ilości i biodostępności.

wegetarianin powinien regularnie spożywać wystarczającą ilość następujących produktów spożywczych. Ważne jest, aby zrozumieć, ile witaminy B-12 te pokarmy zawierają:

 • 8 uncji (un) jogurtu zawiera około 1,1 mcg witaminy B-12
 • 1 szklankę 1 szklanki mleka o niskiej zawartości tłuszczu może zapewnić 1,2 mcg witaminy B-12
 • 1 uncja sera szwajcarskiego może zawierać 0,95 mcg witaminy B-12
 • 1 duże jajko zawiera 0,6 mcg witaminy B-12

Zbasowe zboża są dobrym wyborem, ponieważ mają wysoką biodostępność. Oznacza to, że witamina B-12 nie musi się rozpaść, zanim ciało ją wchłania.

Drożdże odżywcze są popularne zarówno wśród wegetarian, jak i wegan, ponieważ łatwo jest dodać naczynia podczas gotowania i ma bogatą , tandetny, orzechowy smak. Drożdże odżywcze można dodać do gotowanych posiłków lub lek a-cardin posypane jedzeniem i przekąskami. Można go kupić online.

Aby użyć drożdży odżywczych, osoba może:

 • Posyp go popcorn
 • Wymieszaj to z sosami z serem
 • Wymieszaj go z puree ziemniaczane
 • Posyp jajeczkowane jajka lub tofu
 • Wymieszaj w kremowej zupie
 • Dodaj do naczyń z makaronem
 • Umieść go na sałatkach

B-12 Foods dla wegan

Ponieważ weganie unikają wszystkich produktów pochodzących z zwierząt, mogą polegać na wzbogaconym witaminie B-12 Uportyfikowane Żywność, takie jak niektóre płatki śniadaniowe i drożdże odżywcze. Żywność roślinna nie wytwarza witaminy B-12, dlatego niezbędne jest, aby weganie znaleźli alternatywne źródła witaminy B12, aby pozostać w najlepszym zdrowiu.

Niektóre pokarmy, które można wzmocnić witaminą B-12 to:

 • Ufortyfikowane mleko bez mleka
 • Podmioty mięsa
 • Płatki śniadaniowe
 • Drożdże odżywcze
 • Wegańskie spready wegańskie

Konieczne jest odczytanie etykiet na wszystkich tych produktach, ponieważ niektóre mogą nie być wzmocnione witaminą B-12. Dla tych, którzy są już w stanie B-12, może być wymagany uzupełniający B-12 w postaci kapsułek lub zastrzyków. Suplementy B-12 są dostępne do zakupu online.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe zasoby na temat witamin, minerałów i suplementów, odwiedź nasze dedykowane centrum.

Witaminy B-12 Korzyści zdrowotne

Zapewnienie, że osoba zawiera wystarczającą witaminę B-12 w diecie, jest niezbędne dla optymalnego zdrowia. Korzyści zdrowotne witaminy obejmują:

 • Tworzenie i podział czerwonych krwinek
 • Ochrona układu nerwowego
 • Syntetyzację DNA osoby
 • Zapewnienie ciała energii

Zalecany dzienny zasiłek (RDA) B-12 zależy od wieku osoby:

 • Dorośli i dorośli i Nastolatki: 2,4 Mikrogramy (MCG) dziennie
 • Dzieci w wieku od 9 do 13 lat: 1,8 mcg dziennie
 • Dzieci w wieku od 4 do 8 lat: 1,2 mcg dziennie
 • małe dzieci w wieku od 1 do 3 lat: 0,9 mcg dziennie

Niemowlęta w wieku od 7 do 12 miesięcy wymagają 0,5 mcg B-12 dziennie, a dzieci mniej niż 6 miesięcy Stary potrzebuje tylko 0,4 mcg dziennie.

Kobiety w ciąży wymagają 2,6 mcg, podczas gdy kobiety karmiące piersią potrzebują 2,8 mcg dziennie.

B-12 Objawy niedoboru

Niedobór witaminy B-12 może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia danej osoby. Częste problemy związane z niedoborem witaminy B-12 obejmują niedokrwistość, niektóre zaburzenia neurologiczne oraz zmniejszone wzrost i gojenie.

Częste objawy niedoboru witaminy B-12 obejmują:

 • Uszkodzenie nerwów
 • Słabość i zmęczenie
 • mrowienie w dłoni i stopach
 • drętwienie
 • zamazane widzenie
 • Pocenie się
 • Trudności w chodzeniu
 • Problemy z układem trawiennym
 • Ból słabe lub zawroty głowy
 • Huśtawki nastroju
 • Spadek pamięci, osądu i zrozumienia
 • Blada skóra
 • Utrata apetytu
 • Szumy uszne (dzwonienie, brzęczenie lub syczące dźwięki w uszach)

Osoba, która doświadcza tych objawów, powinna umówić się na spotkanie z lekarzem. Lekarz zapyta o ich objawy i przeprowadzi testy w celu ustalenia, czy przyczyną jest brak witaminy B-12.

WESPAWAY

wegetarianie i weganie powinny podjąć kroki, aby uwzględnić one. Odpowiednia ilość witaminy B-12 w ich diecie. Pracownicy służby zdrowia mogą udzielić porady na temat znalezienia źródeł witaminy B-12 i ile muszą wziąć.

Bez utrzymywania właściwego poziomu witaminy B-12, osoba może ponieść poważne skutki uboczne, w tym nerw uszkodzenie i depresja.

Ponieważ żadna żywność pochodząca z roślin zawiera witaminę B-12, weganie i wegetarianie powinny być świadomi alternatywnych źródeł, takich jak produkty wzmocnione.

 • Odżywianie/ Dieta
 • Wegańska/wegetarianna

Wiadomości medyczne mają dziś ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpią tylko z recenzowanych badań, instytucji badawczych akademickich oraz czasopism medycznych i stowarzyszeń. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając naszą politykę redakcyjną.

dieta wegetariańska może być stosowana do obniżenia ciśnienia krwi

wegetarianie wydają się mieć niższe ciśnienie krwi, zgodnie z nową analizą. Czy przyjęcie diety wegetariańskiej może być użyteczną strategią obniżania ciśnienia krwi?

Dobrze wiadomo, że wysokie ciśnienie krwi jest głównym czynnikiem ryzyka chorób serca. Kontrola ciśnienia krwi poprzez czynniki stylu życia, takie jak dieta i ćwiczenia, jest kluczem do unikania problemów z sercem.

Ale opinia medyczna została podzielona na to, czy dieta wegetariańska jest skuteczna w zmniejszaniu ciśnienia krwi. Różne badania na temat tego, jak diety wegetariańskie wpływają na ciśnienie krwi, odnotowały sprzeczne wyniki.

Aby wyjaśnić ten problem, naukowcy z Osaka w Japonii przeprowadzili metaanalizę istniejących badań, analizując związek między dietą wegetariańską a ciśnieniem krwi.

Ich ustalenia są opublikowane w czasopiśmie JAMA Internal Medicine.

Naukowcy przeanalizowali wyniki siedmiu badań klinicznych (patrząc na 311 uczestników w sumie) i 32 badania obserwacyjne (w sumie 21 604 uczestników).

W tym przeglądzie „diety wegetariańskie” zostały zdefiniowane jako wykluczające lub rzadko włączające mięso, ale w tym produkty mleczne, jaja i ryby.

Metaanaliza wykazała, że ​​diety wegetariańskie są związane z niższym ciśnieniem krwi, w porównaniu z dietami wszystkożernymi.

Naukowcy zmierzyli różnicę w milimetrach rtęci (MM HG) – pomiaru jednostkowego ciśnienia krwi – między uczestnikami, którzy przestrzegali diety wegetariańskiej, a uczestnikami, którzy przestrzegali diety wszystkożernej.

Jeśli W badaniach obserwacyjnych.

Pod względem rozkurczowego ciśnienia krwi (ciśnienie w tętnicach między bicie serca), naukowcy stwierdzili, że ciśnienie krwi z diety wegetariańskiej było o 2,2 mm Hg niższe w badaniach klinicznych i 4,7 mm Hg niższego W badaniach obserwacyjnych.

Ta redukcja, jak twierdzą naukowcy, jest podobne do korzyści zdrowotnych z diety o niskiej zawartości sodu lub zmniejszenia masy 5 kg. Zmniejszenie skurczowego ciśnienia krwi o 5 mm Hg wiąże się również z 9% niższym ryzykiem śmierci z powodu choroby wieńcowej i 14% niższym ryzykiem śmierci z powodu udaru mózgu.

Dlaczego wegetarianie mają niższe ciśnienie krwi?

Naukowcy rozważają szereg powodów, dla których dieta wegetariańska może być skuteczna w kontrolowaniu ciśnienia krwi.

wegetarianie na ogół mają niższe BMI i niższe ryzyko otyłości niż wszystkożerne, prawdopodobnie dlatego, że diety wegetariańskie mają wyższą zawartość błonnika i niższą zawartość tłuszczu niż diety wszystkożerne.

Ponieważ masa ciała i ciśnienie krwi są połączone, może to częściowo wyjaśniać obniżone ciśnienie krwi u wegetarian. Jednak inne badania wykazały, że dieta wegetariańska obniża ciśnienie krwi niezależnie od masy ciała.

Kolejną sugestią jest to, że diety wegetariańskie są wysokie w potasu i niskie w sodzie, ale ponownie niektóre badania nie zgadzały się z powodu wpływu.

Niektóre badania wykazały również, że spożywanie alkoholu jest niższe u wegetarian, w porównaniu z populacją ogólną. Spożycie alkoholu może wpływać na ciśnienie krwi, ale pięć z siedmiu badań klinicznych analizowanych w tym badaniu było ograniczonych do uczestników, którzy pili nie więcej niż umiarkowane ilości alkoholu. Dlatego na wyniki tej analizy prawdopodobnie nie wpłynęło spożycie alkoholu.

Diety wegetariańskie są zwykle proporcjonalnie niższe niż diety wszystkożerne w nasyconych kwasach tłuszczowych i wyższych w wielonienasyconych kwasach tłuszczowych – cechy związane z niższym ciśnieniem krwi.

Contents